Finále běžeckého poháru mládeže ČR – krajské štafety

V sobotu 25. 11. 2023 proběhlo ve sportovní areálu v Dříteči finále běžeckého poháru mládeže ČR. Krajský atletický svaz Olomouc opět vyslal naše nejúspěšnější běžce do tradičního souboje smíšených krajských štafet na 4x 1km v kategoriích mladšího žactva, staršího žactva a dorostu.

Při letošním ročníku panovalo o poznání příznivější počasí než v předchozích několika letech. Z našich štafet byla letos nejúspěšnější štafeta dorostu ve složení Skácelová H. (AK Olomouc), Spurný, Nesvadba (oba AK Šternberk) a Berková (TJ Šumperk). Tato štafeta v těsném souboji o pouhou setinu podlehla štafetě Plzeňského kraje v boji o bronz a skončila tak na výborném, byť nepopulárním, 4. místě.

Štafeta staršího žactva obsadila 9. místo a běžela ve složení Němcová (AK Prostějov), Šíma (SK Přerov), Tvrdoňová (SK Hranice), Poštulka (TJ Sokol Nová Hradečná).

Štafeta mladšího žactva obsadila 10. místo a běžela ve složení Nováková, Němečková (obě AK Olomouc), Rychtecký (AK Šternberk) a Kušík (TJ Šumperk).

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci Olomouckého kraje. Poděkování patří také vedoucímu výpravy Honzovi Kosteckému.

Kompletní výsledky závodů včetně časů jednotlivých úseků.