Atleti Spolu – Den s českou atletikou 2. 6. 2021

Po roce zákazů a omezení je načase ukázat, že atleti drží spolu, nadále sportují, vídají se a nabízí tak smysluplné trávení času i v této nepříznivé době.

Proto Český atletický svaz přichází s projektem Atleti spolu (v podtitulu Den s českou atletikou), který volně navazuje na loňský restart závodní atletiky. Více informací v článku. Pojďme napodobit úspěch Spolu na startu, jehož se zúčastnilo v jeden den více než 17 000 atletů na 173 stadionech.

Tentokrát se na všech stadionech a dalších sportovištích v České republice otevřou dveře pro všechny příznivce atletiky. Stadiony budou patřit dětem, ale také jejich rodičům a všem, kteří mají rádi královnu sportů.

Hlavním cílem projektu je dostat nejen děti zpět k atletice a pravidelnému pohybu. Chceme všem, kdo chtějí poznat krásy atletiky, poskytnout prostor pro pohyb v době omezení jiných kolektivních sportů.

Opět potřebujeme pomoc nadšenců v atletických oddílech a klubech. Přihlaste se, je to i naše podpora ke znovunastartování dosud omezených aktivit a činností. Soudržnost, podpora a síla atletické rodiny je základem budoucnosti královny sportu.

Den po dni dětí

Projekt Atleti spolu odstartuje ve středu 2. června, kdy se napříč celou Českou republikou uskuteční atletické happeningy. V rámci „Dne s českou atletikou“ budou připraveny doprovodné programy v podobě workshopů, her, autogramiád a dalších zábavných činnosti. Děti budou mít možnost si vyzkoušet jednotlivé atletické disciplíny a dozvědí se něco o historii a pravidlech našeho sportu.

Patrony projektu jsou světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská šampionka v hodu oštěpem Barbora Špotáková, trojnásobný halový mistr světa i Evropy v běhu na 400 metrů Pavel Maslák a halový mistr Evropy ve vrhu koulí Tomáš Staněk.

Na 2. června je pak naplánován také atletický mítink, kterého by se měly zúčastnit největší hvězdy české atletiky. Těšit se můžeme i na Virtuální závod, o jehož podobě budeme včas informovat a bude určen všem příznivcům běhu a atletiky. Patronkou je účastnice mistrovství světa a adeptka účasti na olympiádě v maratonu Marcela Joglová.

Chcete se zapojit?

Kontaktujte svého krajského manažera Roberta Novotného – rnovotny@atletika.cz nebo 603948958 a:

  1. Vymyslete v oddíle vlastní akci, se kterou se zapojíte.
  2. Zaregistrujte se u krajského manažera.
  3. S krajským manažerem vyřešte nezbytné administrativní kroky.
  4. Připravte a uspořádejte akci.
  5. Sdílejte, propagujte atletiku!

Výhodou je, že každý oddíl si může přizpůsobit akci podle vlastní potřeby tak, aby mu co nejlépe pomohla.

Přizpůsobte akci:

  1. současným podmínkám v souvislosti s opatřením proti šíření covidu-19,
  2. věkové skupině, pro kterou akci pořádáte,
  3. prostorovým možnostem vašeho zázemí,
  4. potřebám vlastního oddílu.

Veškeré podrobnosti pro účast v projektu najdete v přiloženém dokumentu:
Manuál pro oddíly