5 medailí z LODM

Atletická reprezentace Olomouckého kraje na Hrách XI. letní olympiády dětí a mládeže 2024 přivezla celkem 5 medailí a dalších 11 finálových umístění. Kdo byl nejúspěšnější a výsledky všech reprezentantů naleznete ve článku…

Za tropického počasí proběhly ve dnech 25. – 27 . 6. 2024 na stadionu v Českých Budějovicích atletické soutěže, kde náš kraj reprezentovalo 30 atletů.

Zlatou medaili vybojovala ve skoku do dálky mladších žákyň závodnice AK Olomouc Sára Dudová výkonem 534 cm.

Sára Dudová

Další zlatou medailí vybojoval ve sprintu na 60 metrů starších žáků závodník SK Přerov 1908 Adam Kolář za výkon 7,05 s. (v rozběhu 7,00 s.).

Adam Kolář

Dvě stříbrné medaile získala Natálie Straková z AK Olomouc. Tu první v hodu oštěpem starších žákyň výkonem 41,33 m. Druhou stříbrnou medaili přidala Natálie v hodu diskem výkonem 40,10 m.

Natálie Straková

Další stříbrnou medaili pro Olomoucký kraj získal Mikuláš Poštulka z AK Olomouc v hodu oštěpem starších žáků výkonem 49,61 m.

Mikuláš Poštulka

Výsledky všech reprezentantů Olomouckého kraje:

VÝSLEDKY OLOMOUCKÉHO KRAJE
1. místo Sára Dudová Dml Atletický klub Olomouc z.s. dálka 5.34
1. místo Adam Kolář Hst SK Přerov 1908, z.s. 60m 7.05 R – 7.00
2. místo Natálie Straková Dst Atletický klub Olomouc z.s. disk 40.10
2. místo Natálie Straková Dst Atletický klub Olomouc z.s. oštěp 41.33
2. místo Mikuláš Poštulka Hst Atletický klub Olomouc z.s. oštěp 49.61
5. místo Nina Berková Dst TJ Šumperk, z.s. oštěp 39.21
5. místo Jiří Esterka Hst Atletický klub Olomouc z.s. dálka 6.21
6. místo Ema Kalmanová Dml Atletický klub Olomouc z.s. 60m 8.31 R – 8.19
6. místo Ema Kalmanová Dml Atletický klub Olomouc z.s. dálka 4.85
6. místo Jiří Esterka Hst Atletický klub Olomouc z.s. koule 14.03
7. místo Kalmanová, Dudová, Slouka, Tichý mladší žactvo 4x60m 30.85
7. místo Dominika Tvardíková Dst Atletický klub Olomouc z.s. disk 35.47
7. místo Matyáš Voborník Hst TJ Šumperk, z.s. oštěp 44.00
7. místo Kolář, Mazur, Esterka, Kulich Hst starší žáci 4x60m 27.39
8. místo Alžběta Ellnerová Dml Atletický klub Prostějov, z. s. oštěp 29.24
8. místo Klára Němcová Dst Atletický klub Prostějov, z. s. 800m 2:27.13 R – 2:18.68
10. místo Adam Kolář Hst SK Přerov 1908, z.s. 300m 36.53
11. místo Valentina Šimková Dml Atletický klub Olomouc z.s. 800m 2:28.50
11. místo Sára Dudová Dml Atletický klub Olomouc z.s. výška 1.41
11. místo Václav Esterka Hml Atletický klub Olomouc z.s. dálka 4.68 Q – 4.93
11. místo Václav Esterka Hml Atletický klub Olomouc z.s. výška NM Q – 1.50
12. místo Barbora Crhonková Dml Atletický klub Olomouc z.s. 60m př. 10.19
12. místo Matyáš Voborník Hst TJ Šumperk, z.s. koule 12.80
13. místo Lada Růžičková Dst TJ Šumperk, z.s. 100m př. 15.64
14. místo Jiří Smékal Hml TJ Šumperk, z.s. 800m 2:23.39
14. místo Gabriela Sovová Dst Atletický klub Olomouc z.s. 300m 41.86
14. místo Gabriela Sovová Dst Atletický klub Olomouc z.s. 60m 7.99
14. místo Oliver Kulich Hst TJ Šumperk, z.s. 300m 37.45
15. místo Šimon Vyskočil Hml Atletický klub Olomouc z.s. výška 1.40
15. místo Radek Mazur Hst Atletický klub Šternberk z.s. 100m př. 14.74
15. místo Radek Diesel Hst Atletický klub Olomouc z.s. výška 1.70
16. místo Julie Janíková Dml Atletický klub Olomouc z.s. 60m př. 10.42
16. místo Pavel Tichý Hml Atletický klub Olomouc z.s. dálka 4.87
17. místo Matyáš Slouka Hml Atletický klub Olomouc z.s. 60m 8.28
17. místo Aileen Kaňkovská Dst Atletický klub Olomouc z.s. 300m 42.10
17. místo Magdalena Vályová Dst Atletický klub Šternberk z.s. 800m 2:33.16
18. místo Barbora Crhonková Dml Atletický klub Olomouc z.s. 800m 2:32.37
18. místo Matyáš Řehák Hst Atletický klub Olomouc z.s. 1500m 4:26.77
18. místo Nick Dvořák Hst Atletický klub Prostějov, z. s. výška 1.65
19. místo Pavel Tichý Hml Atletický klub Olomouc z.s. 60m 8.33
19. místo Jonáš Lysák Hml TJ Šumperk, z.s. 800m 2:26.09
19. místo Lada Růžičková Dst TJ Šumperk, z.s. dálka 4.95
22. místo Mikuláš Poštulka Hst Atletický klub Olomouc z.s. 1500m 4:43.69
26. místo Ema Borůvková Dst Atletický klub Olomouc z.s. 60m 8.25
Nina Berková Dst TJ Šumperk, z.s. výška DNS
Borůvková, Růžičková, Sovová, Kaňkovská Dst starší žákyně 4x60m DNF

Kompletní výsledky atletických soutěží naleznete zde.

Blahopřejeme všem účastníkům a děkujeme za vzornou reprezentaci Olomouckého kraje.