Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva

V úterý 28. 9. 2021 se v Olomouci konalo tradiční Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva. V jedné z největších soutěží pro mladší žactvo se mezi sebou utkaly krajské výběry Moravskoslezského, Olomouckého, Jihomoravského, Zlínského kraje a Vysočiny… 

Na olomouckém stadionu byly k vidění opravdu vynikající výkony v této kategorii. Z domácího výběru vynikal především Adam Pernica ze Zábřehu. Zvítězil v běhu na 60 m překážek výkonem 9,64 s., a ovládl také s přehledem soutěž dálkařů, kde dosáhl vynikajícího výkonu 598 cm. Mezi další opory domácího týmu patřil Filip Kappel z Nové Hradečné. Ve vrhu koulí nenašel přemožitele a zvítězil v pěkném výkonu 13,62 m. V této disciplíně mu také výborně sekundoval olomoucký Metoděj Pazdera, který skončil druhý za výkon 12,33 m. Další důležité body za 2. místo přidal Filip Kappel v hodu oštěpem, kde úspěšně atakoval čtyřicetimetrovou hranici a dosáhl výkonu 40,09 m. Na pomyslné stupně vítězů dosáhl také Šimon Kubín z Olomouce. Ve sprinterských disciplínách na 60 a 150 metrů obsadil shodně 2. místo v časech 7,75 a 18,85 s. Vynikající výkon na mladší žákyni předvedla také Kateřina Zimáková z Rýmařova. Ve skoku do dálky měla vyrovnanou sérii na úrovni 5 metrů a její nejlepším výkonem bylo 519 cm za které brala druhé místo.

Výběr Olomouckého kraje sváděl vyrovnaný souboj s ostatními týmy až do závěrečných štafet. Zejména z důvodu nešťastné diskvalifikace ve smíšené štafetě na 8×200 m obsadil v konečném součtu nepopulární 4. příčku ve společné soutěži.

Děkujeme všem zúčastněným atletům a trenérům Olomouckého kraje za reprezentaci na tomto utkání.

Kompletní výsledky MKÚ.