Gymnázium Šumperk získalo medaile na Středoškolském atletickém poháru

Ve čtvrtek 5. prosince 2019 proběhlo v ostravské atletické hale celorepublikové finále 38. ročníku Středoškolského atletického poháru. Po roce se opět do atletické haly v Ostravě vrátily ty nejúspěšnější středoškolské týmy z celé České republiky. Finálového klání se zúčastnilo celkem šestnáct družstev v kategorii chlapců i dívek.

Olomoucký kraj reprezentovali vítězové našeho krajského finále, studenti Gymnázia Šumperk v kategorii chlapců i dívek. Na republikovém finále se jim opravdu dařilo. I když nepatřili mezi papírové favority soutěže, tak na finále zabojovali a získali v obou kategoriích medailové umístění. Chlapci ziskem 9436 bodů obsadili vynikající stříbrnou pozici. Dívky ziskem 9254 bodů získaly bronzové medaile. Gratulujeme!

Děkujeme za vynikající reprezentaci Olomouckého kraje a poděkování patří také vedoucím týmů Gymnázia Šumperk Tomáši a Květoslavu Vykydalovi.

Kompletní výsledky republikového finále.