Mezistátní utkání U16 Györe

Dne 29. 9. 2018 se v Maďarském Györe konalo Mezistátní utkání žactva. Krajský atletický svaz Olomouc reprezentovali tři atleti. V běhu na 100 metrů žáků se postavil na start olomoucký Vojtěch Horák. Vojtěch v osobním rekordu 11,32 s obsadil 3. příčku. V běhu na 100 metrů žákyň vybojovala Eva Kubíčková z AK Olomouc osobním rekordem 12,47 s 5. místo. Oba olomoučtí atleti byli také členy vítězných štafet na 4×100 m. V chůzi na 3000 m žákyň reprezentovala také šternberská Eva Klimentová. Věkem ještě mladší žákyně se rozhodně mezi staršími atletkami neztratila a výkonem 17:09,96 vybojovala 8. příčku.

Družstvo dívek i družstvo chlapců na mezistátním utkání zvítězilo. V celkovém součtu posbírala Česká republika 447 bodů, což s přehledem stačilo na celkové vítězství v mezistátním utkání. Druhé skončilo pořádající Maďarsko se ziskem 426.5 bodů. Bronz putuje do Slovinska (265 b.). Čtvrtou příčku obsadilo Chorvatsko (248.5 b.) a na páté pozici figuruje Slovensko (226 b.).

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci KAS Olomouc a také Olomouckého kraje.